Hydralife

Buz Lazer Epilasyon

Diode ( Ütüleme – buz ) lazerler 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel isimdir.

Bu lazerler diğerlerinden farklı teknik özelliklere sahiptir. Teknik farklardan biri Diode Lazerin ciltte Alexandrite Lazerden daha derine inebilmesidir. Bu derinlik en derindeki kıl köklerine kadar ulaşmaya olanak sağlar. Küçük miktardaki bu derinlik farkı deri içinde büyük bir derinliğe denk gelir.

Derimiz sırt bölgesi gibi bölgelerde normalden daha kalındır. Lazer bilindiği gibi kıl köklerine etki ederek epilasyon sağlar. Lazer kıl köklerine yeterince ulaşamazsa etkisi sınırlı kalır. Beklenen epilasyon başarısı sağlanamaz.

Diode Lazer kıl kökleri derinde olan sırt gibi bölgelerde de etkili epilasyon sağlayabilmektedir. Bu özelliği sayesinde Diode Lazerler yüz bölgesinde, erkeklerde sırt, omuz epilasyonunda avantaj sağlamaktadır.

Diode Lazerlerin bir başka özelliği ise melanin tarafından Alexandrite Lazerden daha az tutulmasıdır. Aslında bu kıl köküne etkisi için istenmeyen bir durumdur. Fakat koyu cilt yapısına sahip olan kişilerde ise bu durum avantaj sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde Diode Lazerler, Alexandrite Lazerin uygulanamadığı koyu renk ciltlerde de kullanılabilir.

Diode Lazer epilasyon sistemi ince tüylerde de başarılı olmaktadır. Yüz bölgesinde hem ince hem kalın tüyler birlikte bulunur. Alexandrite Lazer bu bölgede ince tüyleri azaltmak yerine arttırabilir.
Bazı durumlarda ise yüz bölgesinde Alexandrite Lazer ince tüyleri kalınlaştırıp gözle görünür kıllara dönüştürebilmektedir. Bu nedenle yüz bölgesinde Alexandrite Lazerin kullanımını kesinlikle önermiyoruz. Yüz bölgesinde Diode Lazer ince tüylere bu olumlu etkisinden dolayı en çok kullanılan lazerdir.

Biz tüm yüz, kol, sırt ve omuz uygulamalarında Diode Lazer epilasyon yöntemini öneriyoruz. Böylece hem ince hem de kalın tüylerde etkili epilasyon sağlayabiliyoruz. Diode epilasyon tüm vücut bölgelerindeki kalın kıllarda da son derece etkili bir lazerdir. Genital dahil her bölgede başarı sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu yöntem ile vücutta lazer uygulanabilen her bölgede epilasyon yapılabilir.