Lazer Epilasyon Kalıcı mıdır?

Lazer epilasyon; son yıllarda kadınların en sık başvurduğu kıl ve tüyleri vücuttan uzaklaştırma yöntemlerinden bir tanesidir. Teknolojinin gelişmesi neticesinde insan hayatında önemli bir konu elde eden lazer epilasyon sık kullanıldığı kadar bilinmeyeni oldukça fazla olan bir uyguamadır. Bu anlamda lazer uygulaması yaptıran insanların dahi bu uygulama konusunda sorduğu en sık soru lazer epilasyon kalıcı mıdır, sorusudur. Bu soruya şu şekilde cevap vermek mümkündür.

Lazer epilasyon kıl ve tüylerden kurtulmak isteyen kadınlar için oldukça kalıcı ve başarılı bir yöntemdir. Bu yöntem yaklaşık 6-8 seans süren ve seans aralıkları 6 hafta olan bir süreci kapsar. Bu süreçte %80 ila %90 oranında başarı elde edilirken çok küçük oranda kıl ve tüy vücudunuzda kalır. Ancak bu başarının elde edilmesinde bazı noktalara özellikle dikkat edilmesi gerekir. Bu anlamda lazer epilasyonun kalıcılığını etkileyen hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Lazer uygulaması öncesinde kıllarınızı cımbız veya ağda gibi yöntemlerle almanız doğru değildir.
 • Lazer uygulamasında başarıyı gerçek anlamda görmeniz uygulamayı takip eden 6 ay içinde mümkündür.
 • Hormonal değişikliklerin vücut kıllarınızı etkileyebileceğini bilerek hamilelik gibi değişkenliklere dikkat etmeniz gerekir.
 • Vücutta ortaya çıkan değişikliklerin meydana getirdiği kıl ve tüyler ilk lazer uygulamasını takip eden 1 veya 2 yıl içinde tekrarlanmalıdır.
 • Son olarak lazer epilasyonda başarılı bir sonuç için vücut yapısının oturmuş olması ve ergenlik döneminin atlatılmış olması gerekir. Bu anlamda kadınlar için 18 yaş ve erkekler için 20 yaş lazer epilasyon için asgari yaş sınırı olarak kabul edilir. Bu yaşa gelmemiş bireylere uygulanan lazer epilasyonda kalıcı sonuçlar elde edilmeyebilmektedir.

Comments

 • Shirley Simmons

  4 Nisan 2018

  Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet.

  • Jennifer Gray

   4 Nisan 2018

   Maecenas tempus, tellus eget condimentum rhoncus, sem quam semper libero, sit amet adipiscing sem neque sed ipsum.

 • Andrew Daniels

  11 Nisan 2018

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa.

Post a Comment